Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Biely istic 17A

Zdravim,

Na chate mam pri elektromeri istic 17A. Taky stary biely. Je tak scuchany ze neviem zistit aku ma charakteristiku. Potrebujem ho vymenit, kedze jeden pol nespina korektne, raz ide raz nejde. Problem je urcite v istici.
Nasiel som ako moznu nahradu (po prudovej stranke) tento Mkovy: http://www.cbelektro.sk/eshop/action/productdetail /oc/10048/product/istic-3p-m-17a-typ-pr-63-m-17-se z.xhtml
Neviem vsak ci tie biele maju tiez char. M alebo nejaku inu. Predpokaldam ze budu Mkove.
Netusi niekto co by to mohlo byt ? Ake 17A istice davala VSDcka do elektromerovych rozvadzacov ?

Dakujem.

"Bílý jistič" bez fotky a s poruchou spínání některé fáze bych identifikoval, jako "Krompachy". Pokud je značený 17A (o čmž pochybuji), má hodnotu 17 Ampér. Častěji jsem se setkal s jističem "č.17A", což neznačí 17 Ampér, ale charakteristiku č.17, uvedenou v tabulce výrobce. Ano, jedná se v tom případě o jistič s motorovou charakteristikou, které dnes již distributor neumožňuje osadit, jako jistič před elektroměrem. (resp. povoluje jen ve zcela výjimečných případech).

Směrodatná nejspíš tedy bude hodnota, kterou máte uvedenou ve faktuře za elektřinu a kterou má tedy distributor u Vašeho odběrného místa evidovánu. Takový jistič tam po předchozí konzultaci s distributorem namontujte - ovšem s charakteristikou "B".

Vravim, mam istic s hodnotou 17A :) Som elektrotechnik, trocha mam v tom prehlad, ale tiez neviem vsetko, preto sa pytam.
Na zmluve o dodavke mam samozrejme tiez 17A.
Ide prave o to, ze pri zmene by som nechcel menit aj zmluvu o dodavke, preto hladam nahradu. V zmluve je presne 17A, teda mal by som ho za taky vymenit.

Jsi elektrotechnik a máš v tom přehled... tak si dohledáš tarif, podle kterého ti účtují elektřinu a blik - je jasno :-). Tarif totiž zná pouze normovou řadu jističů, no a podle toho se zachováš... V případě pochybností (rozdíl mezi smlouvou a fakturací) se písemně, s důvěrou a soudružským pozdravem, obrátíš na distributora, který má stejně poslední slovo :) Písemná forma je nutná pro pozdější dokladování...