Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nepresna digi vaha

mam osobnu vahu s rozlisenim 0,1 kg . . . ale vazi divne. pri cca 5 kg vazi o pol kilo viac, pri 90 g uz o cca 2,5 kg viac , . . . vyzera to tak, ze cim vecsia vaha, tym vecsia nepresnost. Na plosaku je nejaky cip zaliaty ciernou hmotou, nejake diodu a zopar elektrolytov. Zahodit?

Digitální váhy jsou založeny převážně na vlastnostech piezoelektrického krystalu (při tlaku generují elektrické napětí) a bývají poměrně přesné. Všechny váhy ale mají omezenou váživost, třeba 5 až 120 kg. Taky je důležitá zcela vodorovná poloha, umístění na tvrdém podkladu a rovnoměrné zatížení nášlapné plochy.