Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna čtyřkolíkové zásuvky za pětikolíkovou (400V)

Dobrý den, prosím o upřesnění: na baráku mám čtyřkolíkovou zásuvku na 400 V, ale prodlužovací kabel a motor k čerpadlu mám s pětikolíkovými vidlicemi. Vyměnil bych tedy na zdi zásuvku za pětikolíkovou. Připojím tedy fáze na L1-3 na svá místa a PEN na PE a víc nic? Dutinka N zůstave volná? No vlastně teď mě napadlo, že bych mohl PE a N v zásuvce proklemovat? Děkuji.

Zase pokud máš více zařízení, které mají čtyřkolíkovou, tak je blbost si tam dávat pětikolík a pak všude měnit za pětikolíkovou zástrčku. To by bylo možná lepší vyměnit na čerpadlu pětikolík za čtyřkolík ...
Jinak ano, popsal jsi výměnu správně - musíš proklemovat PE a N, jinak ti to nebude fungovat.

Tak to jsem rád, že to mám dobře, o víkendu to předělám na zdi. Děkuji. Já mám totiž na všech dvou zařízeních pětikolik a dosud jsem kvůli tomu používal na chalupě centrálu. Teď jsem si ale koupil starší čerpadlo, na kterém byla ještě stará plochá třífázová vidlice, tak jsem ji musel předělat tak jako tak a když ta dám pětikolíková vidlice mi pasuje do centrály, tudíž to sjednotím i se sítí.