Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potrubí v koupelně

Dobrý den,

provádím rekonstrukci koupelny a chtěl bych se zeptat, jestli mám udělat výměnu vodovodního potrubí?
Jedná se o 25 let starý dům, voda je zde vedena v původním potrubí z pozinkovaných trubek. Když jsem odmontoval baterie, potrubí není nějak zanešené usazeninami i presto mám obavu abych trubky po rekonstrukci po pár letech nemusel měnit.
Mám je vyměnit za plastové? Případně doporučíte nějaký druh?

Předem děkuji za odpověď.

O výměně 25 let starých pozink. trubek při rekonstrukci koupelny bych vůbec nepřemýšlel a vyměnil je!! Běžně se dnes montují plastové trubky. Lze předpokládat, že ty pozinkované by zcela jistě ztratily funkčnost před koncem životnosti nové koupelny.

Ještě malý dodatek. Před náhradou kovového potrubí plastovým je potřeba nechat zkontrolovat, není li kovové potrubí součástí "uzemňovací", či "pospojovací" soustavy elektroinstalace a při pokládce plastového potrubí tuto soustavu trubek nahradit příslušnými pospojovacími vodiči.