Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se dostat do mobilu?

Koupil jsem si véčko Alcatel One Touch, jsem s ním spokojený. Ale! V krabici byl rozložený, dal jsem tam simku a zkompletoval. Přístup je ale tak nešťastně řešený, že se dá dovnitř dostat jen odejmutím celého zadního víka, které je zaklapávací. Nikde žádné štěrbiny, nic. Potřebuji se zase dostat k simce, sice se mi nehty podařilo částečně dostat pod víko a částečně jej odehnout, ale dál to drží ty zaklapavací zobáčky. Mám obavy použít nějaké kovové nástroje, které by ten plast mohly poškodit. Neznáte nějakou fintu jak na to?

One Touch není přesné označení, takže netušíme, co máte za mobil a kde je slot na SIM kartu (napříkladu u One Touch 6030 se pro její vložení nemusí nic sundávat).
Ale nejlepší finta bude bezpochyby popsána v návodu.

Jo, taky mě to později napadlo, ale budu se muset trefit na místa, kde jsou ty zaklapávací jazýčky a odtlačit je. To asi bude problém, protože spára je velmi tenká. Čert aby vzal taková moderní řešení! Pro výrobce jednoduché a levné - zákazníku poraď si jak umíš. Zlaté šroubečky!
Díky!

Dostal jsem se k tvé odpovědi až teď. Vyzkoušel jsem postup přesně podle videa, ale dopadlo to tak, že jsem jenom urval fólii s klávesnicí a víko zůstalo zaklapnuté. Tak teď u to nemůžu ani reklamovat. Zřejmě to tam drží víc než obykle, prostě mám smůlu. Teď už mi nezbývá, než na to jít hrubou sílou. Ale dík.

Dostal jsem to přes slovenský internetový obchod, který jsem zvolil kvůli ceně. Už nikdy více to neudělám, byly problémy i s dodáním. Kdybych tam mobil reklamoval, už bych se s ním nikdy neshledal a se simkou jakbysmet. Měli by na zamítnutí reklamace právo, protože jsem mobil poškodil. Tak to radši nějak vypáčím a na jejich záruku se...

Nevymejšlej krávoviny a prostě a jednoduše ten kryt sundej.......v růžku ho "odchlípneš" a potom prostě "odtrhneš" pomalým pohybem. Lze si, jak už ti tu radili, pomoci i kouskem vhodného plastu (platební karta atp.)
Jde to tak všem na světě, musí to jít i u tvého mobilu.
Jestli jsi extrémně "nešikovný neumětel", čemuž napovídá to, že namísto sundání zadního krytu jsi utrhl klávesnici s fólií (mimochodem vůbec nechápu, proč jsi "páčil" klávesnici), dej to prostě do ruky někomu šikovnějšímu.

Já už dokázal odchlípnout i dva růžky krytu, ale je tam jediná spára a první co povolilo byla klávenice. Daleko masivnější dolní kryt nejevil ani snahu. No asi jsem neumětel a nechám to zmermomocnit někomu jinému. Jestli mi mobil ale zničí, tak nevybere ani první zatáčku. God save my friends.