Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem opět jaro a problém se zaléváním.

Dobrý den,
stále se to opakuje.Loni vyměněny tři sací koše a tři odborníci.
Hadice neporušená, gumová. Vody vždy dost, kontrola malého motorku a malé starší funkční pumpy. Dvakrát měněno těsnění.
Prosím asi není použitelná rada, která se vyskytla-- nějaká další klapka na víc. Všichni to nechápali a zavrhli, že by to motorek ani dvě klapky neutáhl.
Jeden dává vinu druhému, ale nakonec to dopadne stejně.

Snad mi pomůže už jen vyšší moc. Jako na potvoru, když přijde odborník, zrovna to neuteče. Až druhý den.
Po čase to potom vzdá.
Ještě nějaká pomoc? Děkuji.

Dobrý večer,Kimbert,držte se pravidla "mlčeti zlato" .Jestli si myslíte,že toto čerpadlo nasaje vodu samo bez důkladného zalití,tak jste mimo.
Tazateli,mnohokráte zde bylo popsáno jak má vypadat sání a co je dobré i přidat,aby se předešlo dalším problémům.Navrhuji pročíst a podle návodů řešení problému se sáním učinit opatření a musí vše fungovat jak má.Na tuto práci však nehledat diletanty fušery,kteří mají pocit,že nad ně není.:-)

Děkuji vám za názor a chápu ho.
Ale jak hledat člověka, který bude postupovat podle toho, co jsem zjistila na internetu, to nevím.
Když je to např. velmi ceněný a žádaný instalatér od firmy Rameš Všetaty.
Prý ta další zpětná klapka není můj případ. Že jde o jiné čerpadlo nebo darling. Dával to jednomu sousedovi, a to prý je úplně jiný systém. Tohle je maličký motorek a malá pumpa....
Ještě mě napadlo, nemůže to způsobovat ta gumová roura? Je bytelná, černá, pevná, ale jestli vždy dokonale kolmá nevím.
Nechci vás už s tím zlobit, koupila bych vše nové, ale říkají, že je to zbytečné, když to má výborný tah.
Ta sestava je v díře u studny, kam musím vlést a zalít to. Tedy občas to neuteče.
Děkuju za pochopení

Dobrý den,jinde jsem vám popsal spoustu základních věcí,které jsou u sání důležité,další kutilové doplnili detaily ke správnému chodu a stále nic.Kde myslíte ,že je chyba,vyžeňte ty fušery z baráku a najděte někoho v leteh kdo není pouze výměnkář,ale řemeslník s mozkem a logickým myšlením.
Pokud sací část rozvodu při dobře dosednutém koši dobře těsní,tak je to košem,který čas od času špatně dosedne,jak píšete,plastová trubka,výkyv.Potom pomůže dát hned nad sací koš zpětnou klapku.A nějaké řeči,že to čerpadlo nevytáhne a podobně,jakmile začne někdo takto mluvit,tak je to s odpuštěním vůl,jděte za jiným,který rozumí své práci a klapku namontuje jak má a musí to těsnit.:-)

http://www.sig-impex.cz/armatury-zpetna-klapka-mos az

Dobrý den,
tak se mi podařilo najít člověka, který je ochoten dát tu zpětnou klapku nad koš, a ví o čem mluví.
Je to Ukrajinec a už to dělal u sebe.
Tak snad se zadaří a nevyprdne se na mě. Nabídla jsem opravdu dobré zaplacení.
Ukrajinci jsou na vsi opravdu požehnáním. Vyměňoval mi dlaždice, tak jsem se svěřila i s vodou.
Děkuji.