Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bruska pilových řetězů-vaše zkušenost?

Zdravím, koupil jsem si brusku na řetěz a nejspíš to byly jen zbytečně vyhozené peníze. Je tu někdo kdo na to má lepší názor?
Úplně nejlepší by bylo, kdyby se tu našel někdo, kdo má tu samou co já a řekl na ní svůj názor, třeba jsem to jen ještě nechytl správně do ruky :) http://www.proteco-naradi.cz/proteco-bruska-pilovy ch-retezu-s-brzdou-82960.html

Tak před chvílí jsem to zkoušel po druhé a už to bylo lepší. Ale pořád to není ono. Co se týče problému, tak jde o to, že řetěz se po najětí kotouče začne zvedat a broušení je nepřesné. Takhle to dělá i při zmáčknutí brzdy. Možná ani není dobrá pozice řetězu. Vůbec nevím, jak to teď popsat... :) ale když najedu kotoučem, tak už je jakoby moc za řetězem a kdybych ho chtěl nabrousit do správné hloubky, tak už bych bral i spojovací články, jestli mě chápete. No a poslední problém jsou dorazy, ty jsou elkem zbytečné, ale to je detail zatím :)

Dobrý večer,mám sice brusku jinou,bez brzdy.Při broušení řetěz posunu, opře se o doraz a dále ho pravou rukou napínám,prostě směrem dolů ho jakoby táhnu a takto stále,dokud nenabrousím všechny zuby.Tím tahem se řetěz pomocí šikmého dorazu umístí pokaždé stejně,chce to prostě jen přijít na určitý fortel,také mě to hned nešlo jak má.:-)

Přopojuji se k vaší odpovědi, mám brusku podobnou, chce to cvik, po nastavení horizontálního i vertikálního dorazu není co řešit. Je mně záhada to zdvihání zubů.Jen mně tak napadá taková maličkost-řetěz je vedený v takové drážce, a ta se nechá zúžit podle druhu řetězu aby šel těsně protáhnout a necestoval ze strany na stranu, ta brzda to jen upevní natvrdo. Nevím jak je to řešený u téhle konkrétní, ale u témo mojí zn. "GÜDE" jsem to vyřešil vložením odpovídajících podložek mezi ty vodící kolejničky,pila pak řeže "sama". Tak hodně zdaru