Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přívodní kabel

Dobrý den,byl bych vděčný za radu jaký kabel zvolit,mám nové nožovky v sousedově venk.rozvaděči a odtud musím vést v zemi po svém pozemku kabel až do domku cca 90metrů.Jistič bude 25A.Mohu volit hliník 4X16 ?vzhledem k finančním možnostem bohužel :-( Spotřeba bude malá,žádné topení ani indukční deska a pod.
Za případnou radu předem děkuji.

Zvacsa sa berie ako nahrada za Cu vodic o jednu dimenziu vacsi. Teda miesto Cu 10 sa dava Al 16 a predpokladaju sa rovnake vlastnosti. Je to zjednodusene, ale robi sa to takto v praxi. A bat sa 16tky hlinika povazujem za paranoju, ktora ma svoj povod v casoch Al rozvodov v panelakoch ... Pri prierezoch 16 a viac mm2 je hlinik dobra volba. Takze za mna rozhodne AYKY 4x16. Na konci nezabudnut pripojit na HUS a od HUS tahat uz sustavu TN-S samozrejme v medi. HUS prizemnit pasovinou a par tycami. Taka instalacia bude spolahliva po mnoho mnoho rokov.

Aha, tak to meni trocha situaciu. Nenapadlo ma sa to opytat, predpokladal som, ze ak davate otazku tu na forum, tak je to uz za elektromerom. V takomto priapade, ako bolo spomenute, je potrebne sa obratit na distributora a dodrzat jeho podmienky na pripojenie.