Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zjištění pořadí stisknutí tlačítek

Dobrý den,

Chtěl bych si vytvořit systém, který pomocí fyzických tlačítek(5) určí, kdo se první přihlásí.

Situace:
Máme 5 lidí a každý má k dispozici před sebou jedno tlačítko. Je vyřčena otázka a všichni zmáčknou tlačítko. Nyní potřebuji zjistit, kdo byl první, kdo druhý, kdo třetí ... (nestačí pouze první, protože pokud by neodpověděl správně, má šanci kdo byl druhý, třetí ...)

Hledám nějaké nejjednodušší řešení a co nejlevnější. Jsou dvě možnosti.
1) čistě elektronicky, např vytvořením "krabičky" kde se v různých intervalech rozblikají LEDky(každého hráče) podle toho kdo byl 1.,2.,3...
2) Nějakým způsobem dostat informaci do Počítače a tam už bych si udělal program který informace o stisknutí jednotlivých hráčů zpracuje. Ale nevím, jakým způsobem dostat info do PC.

Napadá někoho nějaké řešení?

Děkuji

Nejjednodušší řešení dané situace by bylo použít mikroprocesor. Jednak se s tím dá docela přesně stanovit, v jakém pořadí budou tlačítka stisknuta a i informace o stiskách jdou docela pěkně dostat do PC přes sériový port - nerozumět přímo sériový port, ale převodník USB <-> virtuální sériový port, výstup z uC přes TX USARTu (možno i RX, pokud by byla potřeba komunikace PC -> uC).

Děkuji za odpověď
Bohužel moc se v téhle problematice neorientuji, maximálně zvládnu spojit, spájet drátky/součástky, a něco naprogramovat v Pc. Však ten mezičlánek, dostat to do pc je pro mě španělská vesnice. Velice bych ocenil konkrétní radu jako, který mikroprocesor koupit, co s ním, kam zapojit, co spájet atd. :-(

Děkuji

Děkuji za radu,
arduino už mi někdo radil, ale je jich strašně moc a nevím, který je ten co bych potřeboval. zkoušel jsem hledat a vyběhlo mi jich na hledání "arduino nano" strašně moc a ani jeden nebyl za +-30,-. Šlo by mi sem hodit nějaký odkaz, abych věděl jak to vypadá?

Děkuji