Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zastřešení pergoly

Mám vyzděné pilíře z cihel, které jsou přemostil masivními trámy, na ty příčně plánuju dát malé prámky a na ně nějakou dřevovláknitou desku a tu konečně překrýt střešní krytinou.
Díval jsem se na desky Onduline - třeba tady http://www.krytiny-strechy.cz/katalog/vlnite-kryti ny/onduline/
Má s tím někdo zkušenost?
Jde mi o to jestli se to nějak ukončuje? Má to nějakou ofukovou lištu? nebo se to nechá jen tak?
Nebo mi někdo navrhne jiné řešení?

Děkuji

Ve vašem odkazu máte hned návody k montáži pro všechny možné způsoby ukončení, tam je zřejmé, co je k tomu potřeba dokoupit. Jinak je to jedna z mnoha krytin, podle mě ne moc hezká. Pokud máte v plánu dávat jako podklad dřevěnou desku nebo bednění, šel by použít i asfaltový šindel, který vypadá líp. Ale záleží taky na spádu, šindel potřebuje větší. Pod vlnovku stačí i latě, nemusí se dávat plná deska.

Vřele doporučuji dat krytinu jinou, než Onduline. Jsou s tím po letech problémy. Možná na plném pobití je to lepší, ale na latích je to hrozné. Hlavně se nedá po ni chodit a provádět drobné opravy.Doporučuji spíš asfaltový šindel.

Naprostý souhlas!!
Pokud není celá podbitá, tak časem katastrofa. Taky jsem byl kdysi tak naivní a hledal levné řešení. Položil jsem to na rošt, a po čase se to různě prohýbá - asi podle toho kde a kolik je to v létě prohřáté, asi i díky tomu se trhá v místě přibytí.
Vzhledem k tomu, že asi aby to k něčemu bylo, je nutné kompletní podbití, tak pak už je určitě spousta lepších řešení - např. šindel.
Do této vlnovky už bych nešel.