Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slaboprúd

Ahojte, čoskoro nastupujem na pozíciu programátora vstrekolisov - čomu sa veľmi teším. Mojim problémom však je že za 2 týždne - mesiac sa potrebujem naučiť o elektrotechnike resp. slaboprúde toľko, koľko sa len dá. Na strednej sme síce mali základy elektrotechniky, ale nikdy ma to nejako extra nezaujalo - pravedpodobne má na tom podiel aj učiteľ s poznámkami z wikipédie, ktoré sme museli prepisovať. Potreboval by som teda nejakú "osnovu", prípadne materiály, z ktorých by som sa také veci mohol naučiť. V podstate potrebujem vedieť toľko, aby som bez problémov zvládol spraviť §21. Takže by som bol veľmi vďačný za odpovede, ktoré mi k tomu dopomožu.

Vopred vďaka.

P.S.: Existuje niečo ako tútor elektrikár? :)

to si nevieš nájsť a naštudovať § 21 - 23 vyhl. MPSVaR SR č. 508/2009 Z.z. ? potom silne pochybujem,že za dva týždne zvládneš prípravu na povinné preskúšanie,ktoré k § 21 potrebuješ,na rozdiel od tých,ktorým stačí potvrdené absolvovanie školenia o § 20 bez potvrdeného testu......

Víš určitě, že se chceš učit slaboproud? A ne tlustoproud? Pokud jdeš na zkoušky podobné jako já jsem chodil na přezkoušení dle vyhlášky 50/78 Sb., tak nám předložili test, kde jsme zaškrtávali možnosti A, B, C a firma měla zájem, abychom to udělali, tak nám podstrčili taháky, jak to má být správně.