Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Orech a palenie v krbe

Mam moznost za odvoz doviezt si domov cely orech, cize musim ho len popilit a zorganizovat prevoz. Otazka znie, ci je orechove drevo vhodne ako palivo do krbu.
Krb pouzivame ako imidzovku, cize kurime v nom nepravidelne.

No, kácely se topoly vedle silnice mezi vesnicemi.Musím si to rozporcovat, větve obec odstraní.Dovoz by vyšel skoro na prd, jsou to tři kiláky k baráku.Jen mi jde o to, abych netahal přepravku dřeva každou půlhodinu ke krbovkám, to bych se na to vyprdnul.
Každopádně díky za info.

Zdravím
Je-li to "zdarma" tak bych to bral občas topolové větve sbírám jako "klest" pod stromy jich leží dost, hořel mi pěkným svítivým plamenem,dřevo jen doplňkově takže přikládání neřeším na zimní 24 hodinovky dám kamnům uhlí když moc topit nepotřebuji přikládám jakékoliv suché dřevo :-)

Listnaté dreviny na rozdiel od ihličnanov sú ideálne do kozuba, nepreskajú. Sem tam iskra prdne, stačí mať žiaruvzdorné sklo alebo dierkovaný paravan.

Ideálne breza, výhrevné je tvrdé drevo, dub, buk, klen, javor, brest, haber, (vytrhané, staré dubové parkety lepené k podkladu asfaltom ti rozžhavia pred krbom aj "prihriatu" frajerku).