Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varná deska hřeje jen z části

Měl bych dotaz ohledně varné desky. Všechny plotýnky na sklokeramické desce hřejí jen po okrajích. Středy vůbec nefungují. Varná deska je spojena s troubou, kde je i její ovládání. Trouba je v pořádku. Známá koupila byt a zjistila toto až později. Zatím nechce nic v kuchyňské lince rozebírat, tak nelze ani zjistit, jak je provedeno zapojení. Předchozí majitelé o tom vědí, ale nezjišťovali nikdy příčinu, jelikož jim to nevadilo. Dle mého je sestava zapojena na jednu fázi. Je tato možnost reálná? Může tento problém mít jinou příčinu?

V bytě je klasicky 3f jistič na sporák. Dále jsme nezkoumali, jak je vše zapojeno. Známá zatím nechce nic rozebírat. I když zapne jen jednu plotýnku, tak se rozpálí jen po okraji a střed je nefunkční. To je stejné i u ostatních a i při jejich zapnutí všech najednou.

Některé desky mají topná hnízda s více okruhy, typicky Mora, Amica, obdobně jako to měly litinové plotýnky. Současně některé okruhy slouží jako odpory pro jiné - pokud se přepálí topný drát, topí v plotýnce jen část a v jiné díky zapojení také. Ještě se mi tu jedna Mora na díly někde povaluje, takže by nebyl problém se dohodnout. U Amicy odešly ještě termostaty, ale to jsou jiné příznaky :-)
Osobně dávám přednost jednookruhovým plotnám, ale výměna i s ovladači ve stávajícím sporáku nemá smysl, odporové sklokeramické desky s dotykovým ovládáním jsou celkem levné.