Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zprovoznit elektromotorek

Dobrý den, ze starého magneťáku jsem našel "elektromotorek". Chtěl bych ho zprovoznit ale pořádně nevím jak, nejsem elektrikář, ale nástrojař.

Přikládám foto.

Na druhé fotografii jsem modrý a hnědý drátek spojil s modrým a hnědým drátkem z kabelu (220V) (Ano vím na motorku max. 190V. Myslíte že to takhle bude fungovat? :D (Nezkoušel jsem ještě zapojit do zásuvky, to až v případě souhlasu zdejších elektrikářů)

elektromotor

Popřípadě bych vás poprosil o podrobný návod jak zprovoznit tento elektromotorek

TOto jsem našel :

J24PL93; má dvoje otáèky  2860 ot/mina 1430 ot/min, výkony 5 W a 2,5 W, na-pìtí 190 V/140 V, 50 Hz, rozbìhový kon-denzátor 2
μ
F/600 V pro pomocnou fázi,ÈSN 350 060 Y 82. Motor je asynchronnís tøífázovým vinutím zapojeným dohvìzdy sloitìjím pøepínaèem statoro-vého vinutí, s kotvou nakrátko, kondenzá-tor C2 trvale zapojený na pomocnou fázimotoru. Pøepínaè je dvoupolohový ou-pátkový, ovládá 7 pøepínacích monostíse 14 pøipojenými vodièi. Jeho délka je21,5 cm a íøka 3 cm. Motor dostává na-pìtí z odboèek primárního vinutí síovéhotransformátoru Tr1 (140 a 190 V). Trans-formátor je spoleènì jitìn s motoremtavnou pojistkou P1  0,12 A. Spotøebamagnetofonu je pøekvapivì malá  50 W;za dvacet hodin hraní to èiní 1 kWh (!)

Potvrzuji, je to motorek z Sonetu B3. Schéma docela dobře ukazuje, jak motorek zapojit.

Tazatel :
Ovšem k rozdílnému pracovnímu napětí motorku a sítě, bych to raději vzdal a nepoužíval. K čemu vlastně potřebuješ motorek ? Nebylo by lepší sehnat nějaký jiný, ze kterého budou čumět dva dráty, které připojíš na přímo do sítě ?