Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výroba časovací spouště.

Ahoj mám fotoaparát Sony NEX 5-N kteý umí dálkově pouze přes IR spoušť.
Našel jsem na netu několik návodů jak to vyrobit.
Koupil jsem IR spoušť
Koupil jsem Časovací spoušť
Na IR spoušti jsem našel správné kontakty, napájel drátky, připojil k časovací spoušti a nic.
Spojím naletovené káblíky na IR spoušti a exponuje to.
Vezmu tedy tu časovací spoušť a připojím ji na jiný fotoaparát a tam funguje.
Vezmu tedy multimetr a teď nevím jak se tomu říká.
Měřím průchod drátem , je hodnota 000.
Měřím průchod přes časovací spoušť a je hodnota 549.
No ono těch 549 tu IR nespustí.
Návod 1 Mám jiné IR.
Návod 2Tady mám jiný IR i časovací spoušť. Co jsem četl prý je to jedno.
Odkazů je více, všechny sem dávat nebudu.
Dokáže mi někdo poradit jak na to?
Děkuji.

A proč jsi kupoval časovací spoušť, která komunikuje přes USB? Tu nikdy s jednoduchou IR spouští nepropojíš, nefunguje tak, že by prostě šlusla dva draty. Potřebuješ časovací spoušť, která se připojuje do zdířky, která je určena jen pro dálkovou spoušť, tedy třeba spoušť pro Canon s jackem 2,5mm (poloprofesionální a profesionální Canony mají specielní konektor). Tyto spouště fungují tak jak potřebuješ - v okamžiku expozite propojí dva vývody. Jen musíš najít ty správné dvojice, propojením země a jednoho vývodu se ostří, propojením druhého a země se exponuje. S takovým časovačem bys mohl do IR spouště zabudovat konektor pro jack, ten by se tam mohl vejít.