Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AAA nabíjecí baterie

Zdravím. Potřeboval bych radu a nejlépe z vlastních zkušeností ohledně AAA nabíjecích baterií. Jde o to, že potřebuji no přístroje 3x AAA baterii. Alkalická pro mě nemá smysl, protože zařízení budu používat často a tak mě výjdou nabíjecí lépe. Ale co mě zajímá nejvíc. Jaký je rozdíl mězi 1,2 a 1,5V ? Zařízení nemá specifikováno, jaké baterie použít pro nejlepší efekt. A co mah ? Našel jsem na internetu že existují i Sony co mají 4300mAh. Tuším, že by měly vydržet dlouho, ale je to pravda ? Nebo spíš pořídit nějaké co mají 1200mAh. Asi zním jako blbec, ale zajímá mě to. Děkuji

Jaký je rozdíl mězi 1,2 a 1,5V ?

0,3V. Některým zařízením to nevadí.

A co mah ? Našel jsem na internetu že existují i Sony co mají 4300mAh.

Že by měla nějaká AAA 4300mAh pochybuji.

Nepíšete, o jaké zařízení jde, takže blíže neporadím.

Pokud by tedy sign potreboval 1,5v a ja mu dal pouze 1,2v bude to velký problém?

to nikdo netuší. Některá zařízení jsou na to háklivá, jiným to nevadí. Odkaz je na obrázek, z něj parametry nevyčtu.Akumulátory s velkou kapacitou často trpí taky velkým samovybíjením, je lepší používat osvědčené Eneloopy nebo jejich ekvivalenty.

Kapacita v mAh nemá s napětím ve Voltech nic společného. Na napětí záleží, jestli bude zařízení fungovat. Pokud výrobce předepsal a postavil zařízení na napájení 2x1,5V, může, ale nemusí na napětí 2x1,2 V fungovat. Na kapacitě v mAh záleží, jak dlouho bude fungovat, než bude třeba dobít akumulátorek. Uváděná kapacita 4300 mAh je podezřelá, u některých ,,neznačkových,, článků lepí rádi ,,dovozci,, takovéhle údaje na baterky, které nemají ani třetinovou kapacitu. Radil bych zůstat u celkem známých výrobců a středně velkých kapacit, třeba těch 1200 - 1800 mAh, a pro vyzkoušení, zda hlásič bude na 1,2V dobíjecí články fungovat, si je třeba na chvilku půjčit od nějakého známého.

Signalizátor potřebuje pro chod 3x AAA. Dal jsem tam starší 1,2v, které jsem hledal půl odpoledne a funguje. Kdybych tam ale pořídil 1,5v o stejné kapacitě dejme tomu 1000mAh, které mi vydrží déle ? A které konkrétně baterie byste mi doporučil. Jde mi opravdu jen o to, aby to vydrželo co nejdéle, ostatně asi jako všichni.

Ni-MH akumulátor AAA s kapacitou 4300mAh je nesmysl, takové kapacity nedosahují ani články AA. Když zvážíš, že signalizátor nedělá prakticky nic dokud ryba nezabere a pak jen rozsvítí jednu nebo pár LED s odběrem řádu desítek mA nebo k tomu maximálně odvysílá nějakou sekvenci pro vzdálený přijímač bude zatížení baterie nula nula pr nic. Běžné (i výkonné) blikačky na kolo jsou napájeny dvěma články AA a jedna sada vydrží při denním používání cca 1/2 hodiny nepřetržitého provozu klidně i rok. Takže životností baterií bych se vůbec nezabýval. Maximálně s jednou sadou článků zkus jak dlouho vydrží a teprve pak řeš náhradu akumulátory.

NI-MH akumulátory byly slepá ulička a jsou už dávno za zenitem. Lepší byly i Nicd, ale přestaly se vyrábět. Ještě slepější ulička byly před několika lety vychvalované alkalické akumulátory. Nejlepší z NI-MH akumulátorů jsou zn. SANYO. Nižží napětí by asi u hlídače záběru nemělo vadit. Pokud má hlídač malý, nebo nepatrný odběr proudu, tak se dají NI-MH používat ale nejlepší by bylo použít litiové články. Nevím, jestli se běžně nabízí ve velikosti AAA.

Jako jde i o to, že mám hlásiče 2 + když jedeme na přes noc nebo i když prší, tak k tomu vysílačku. Navíc ve tmě nechávám oba hlásiče svítit a ještě na nich mám napojeného svítícího policajta (swinger), který se rozsvítí když zabere ryba. To vše asi sežere proudu docela dost. Navíc když to mám propojeno s tou vysílačkou. Proto tady řeším nabíjecí baterky. Každý z nich potřebuje 3 baterie = 9x AAA celkem. Nevím jak dlouho hlásiče vydrží na kvalitní nenabíjecí baterii, ale vyplatí se mi kupovat 9ks nebo radši 9ks nabíjecích a dobíjet si je. Měl jsem kdysi hlásič na 6V baterie (taková poloviční, ale tlustější AA) a jako nikdy víc. Ne jen že to nevydrželo, ještě to stálo hříšné prachy. Poté jsem měl hlásiče na 9V baterie. Ty jsou levnější, ale taky byly často vybité. Navíc se mi stávalo, že i když byla baterie ještě nevybitá, třeba z půlky, že hlásič nefungoval. Riskl jsem tedy variantu na AAA. AA variantu jsem nenašel. Nebo mě ani nenapadlo hledat.