Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sadze na farbenie betonu ?

Zdravim,

Pokukavam po nejakych pigmentoch do betonu, ale su pomerne dost drahe. Povodne som chcel cervenu faru, ale tak cenovo sa mi to moc nepozdava. Co si myslite, nesli by pouzit sadze z komina ? Aj tak ho potrebujem precistit a aj cierna farba, resp tmavo siva by mohla byt prijatelna. Neskusal take nieco niekto ?
Diki

Jde to docela dobře, děda to kdysi používal do omítky a do cement. potřiku. Ale černá barva se s tím nedosáhne, pouze tmavě šedá. Stačí přidat do betonu prosáté saze a pořádně zamíchat. Není to ale barevně stálé jako moderní barvy.

Přesně tak, tónovací barvy HET jsem použil na probarvení malty na vyspárování krbu - vyšla mi z toho pěkná tmavě šedá, kterou jsem nikde nemohl sehnat.

Spíš by mě zajímalo, na co to má být použito. Jestli na nějaký větší kus, tak bych spíš zvážil povrchový nátěr hotového betonu.

Jestliže potřebné množství namícháš najednou, pak si klidně experimentuj. Pokud to ale budeš míchat v míchačce třeba na pětkrát, tak určitě netrefíš stejný odstín. Finální podlaha bude flekatá.

Udělej verandu normálním obyčejným betonem a potom si zvol nějakou povrchovou úpravu (barvy, polyuretanové nebo epoxidové stěrky, kamenný koberec apod.)