Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem měnič napětí

Ahoj všem,
potřebuji měnič napětí do kamionu. Mám tam jen 24 voltů vstupní napětí. Můžu použít měnič který má parametry 12 v / 230 voltů? Tedy že místo 12 voltů to budu napájet 24 volty. Bude to tomu měniči vadit? Dík.

DAFy měly dvě zásuvky, jednu na 12 a druhou na 24 V.
Když tak si 12 V vytáhni z vysílačky a nebo autorádia.Jenže měnič 24/12 V zamontovaný v autě ti silnější měnič neutáhne, max tak 150 W.

Ideál je si koupit měnič 24/220.Nezatěžuje to tolik baterky a nefunguješ přes dva měniče.Na notebok stačí 300W, pokud možno kvalitnější bez ventilátoru.Ten děsuplně hlučí.
Pokud chceš provozovat mikrovlnku, potřebuješ měnič s výkonem tak 2000W napojeným přímo k bateriím se samostatným vypínačem, protože pokud tento necháž běžet bez nastartovaného motoru, za pět minut jsi bez štávy.

Tak ono by to šlo vyřešit i s tím 12V, ale je to nesmysl. Pokud má v autě 24V elektriku, tak má dvě 12V baterky spojené do série, tudíž by si mohl vytáhnout 12V přímo z jedné z baterek - obnáší to natažení dalších kabelů + nesymetrické vybíjení a nabíjení již zmíněných baterií. Záleží hlavně na požadovaném zatížení, protože pokud z toho bude tahat kilowatty, tak ta jedna baterka bude neustále odcházet.

jej som si zaspominal na moje stare kamionacke casy,mal som vybity notebok plno filmov,nuda zasuvka na 24 a meniec len 12-230v...tak reku skusim mozno to pojde....neslo,po asi 15 sekundach hromy blesky a konec filma....bol v zaruke takze ziadna velka skoda len ten smrad som citil tyzden....tak asi tak