Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrikáři, Eprosin

Nevíte někdo, který Eprosin to byl? Bílý, na zalévání acidurek apod., zřejmě obsahoval skelná vlákna nebo prach, protože odlitý váleček skoro nešel osoustružit, úplně to obrousilo břit nože. Byla to souprava v papírové krabici, plechovka s práškem a skleněná lahvička s kapátkem.
Možná se už nevyrábí. Potřeboval bych tytéž vlastnosti, ale barva není tak důležitá.

Ale kdepak, Dentakryl je metymetakrylová pryskyřice, Eprosin je pryskyřice epoxidová s anorganickými plnidly. Je to už dávno co jsem ho používal, ale tuším, že plnidlem byl v bílém Eprosinu kaolín. Běžněji k dostání býval zelený, ale jaké bylo plnidlo v něm si už nepamatuji, jen že byl snadněji opracovatelný.