Předmět Autor Datum
to se musí naučit časem, podle toho, jak se sleje barva, jak práší, jaký je tlak, teplota a spoustu…
milan.cukrar 16.03.2016 21:16
milan.cukrar
Občas bývala k mání taková "odměrka" s dírkou. Nalila se barva a musela vytékat určitou rychlostí. N…
čumil_old 17.03.2016 13:14
čumil_old
Je to celkem věda, záleží na mnoha okolnostech, o kterých byla zmínka v předchozích příspěvcích.Pro… poslední
Matyas xl 18.03.2016 07:38
Matyas xl

to se musí naučit časem, podle toho, jak se sleje barva, jak práší, jaký je tlak, teplota a spoustu rutiních záležitostí.
Mist mne před mnoha lety ukazoval, jak se to pozná, míchačkou zatočíš barvu, zvedne ší a podle velikosti a počet kapek to poznáš. Já se to podle jeho metody nenaučil dosud.

Občas bývala k mání taková "odměrka" s dírkou. Nalila se barva a musela vytékat určitou rychlostí. Nesměla moc rychle ani nesměla odkapávat. Ale jak píše cukrář. Praxe je nejdůležitější.

Je to celkem věda, záleží na mnoha okolnostech, o kterých byla zmínka v předchozích příspěvcích.Pro tebe jsou asi 2 nejzákladnější faktory a to, jestli budeš stříkat svislé nebo vodorovné plochy. Vodorovné jsou o mnoho snazší, protože při řídké barvě nedochází ke stékání barvy a hustota není tudíž tak kritická. Svislé plochy to už je těžší. Nátěr se musí slít, ale nesmí začít stékat. Hodně to je o zkušenostech. Nepíšeš, co budeš stříkat. Jestli to je ale jen trochu možné, zkus to radši válečkem. No, ale jestli máš odvahu a dostatek nervů experimentovat, tak začni s barvou co má hustotu asi jako sirup a případně dořeďuj nebo zahušťuj. Jedno ze základních pravidel je, radši víc tenkých vrstev než jednu silnou. Tak ať se daří.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru