Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Holení/zastřihování vousů

Zdravim,
rozhoduji se, co si mám pořídit na holení vousů, buď elektrický strojek, nebo jen zastřihovač vousů. El. strojek jsem nikdy nepoužil a nevím, který by byl pro mé vousy vhodnější (planžetový-Braun nebo frézkový-Philips). Mám spíše jemné vousy, není jich moc rostou pomalu. Nyní vousy krátím 2x týdně zastřihovačem na vlasy, ale po tom zůstávají delší a špatně zastřihuje na složitějších místech (krk, brada). Zastřihovač na vousy krátí nejméně na 0,4 mm, ale nevím jak by to bylo na těch složitějších místech. Žiletkou se neholím, páč mam citlivou pleť. Cena strojku/zastřihovače do 3 000 Kč, co byste doporučily?

loading...

Souhlasím, po frézkovém mám půl hodiny červený krk, než se s tím kůže trochu srovná. Elektrický strojek má výhodu v možnosti oholit se narychlo kdykoli a kdekoli, ale rozhodně bych si ho nekupoval s vidinou citlivějšího holení, než žiletkou, ta uřezává čistě, strojek za vous lehce zatáhne, než ho vyškubne a když už jsou frézky hodně tupé, spíš trhá, než holí.

Já mám HC5750, jednou týdně objedu celou hlavu a mám po starostech.

Žiletky ani strojky nemůžu, jsem potom samý flek... Ten zastřihovač je právě vhodný pro citlivou pokožku, protože tam není takový přímý kontakt - holící strojky nebo žiletky jsou více v kontaktu s pokožkou, proto to podráždění. Asi by se na to dala pokožka vytrénovat, ale nějak to nechci zkoušet...

A strniště je sexy ;-)

Já používám holicí strojky s kulatýma hlavama (myslím že frézkový) a koupil sem ho na Aukru za 50 Kč:) Teď zrovna koukám že je na aukru taky jeden zajímavý kousek:
http://aukro.cz/holici-strojek-philishave-sc-7910- i6043614202.html
Je fakt že někdy je po tom trochu červený krk, ale pořád lepší než se bát že se říznu žiletkou a ještě na sebe muset patlat nějaký sajrajty (který taky něco stojí).

Ten planžetový strojek sem taky zkoušel, ale mám dojem že trochu delší vousy holil špatně.

Hlavně bacha aby neměl zkroucenou šňůru, to mají často ty nové a dost to pak holení komplikuje.

Obzvlast na jemne fousy a citlivou plet bych doporucil spis britvu, nez strojek.

Dobre nabrousena britva je mnohem ostrejsi nez ziletka a take se da mnohem lepe ovladat. Cena britvy v radu stokorun z bazaru, plus vlastni prace s brousenim, holi naprosto perfektne. Nove britvy jsou tak od dvou tisic vys, ale i ty je potreba nabrousit a pravidelne obtahovat (z obchodu ji dostanete v uchazejicim, lec nikoli skvelem stavu). Osobne jsem ozkousel oboji.