Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kotouč do flexy na dřevo

Dobrý den,
Prosím o radu …. Mám smrkovou kulatinu cca 17cm v průměru, pořezanou na počátku února tohoto roku. Stromy byly čerstvé, čili mokré. Nyní je kulatina odkorněná a bude zpracovávána cca v červenci letošního roku, což bude cca 5 měsíců bez kůry větrané venku přikryté. Chtěl bych zachovat kulatý tvar stromů a potřebuji zabrousit nerovnosti vzniklé kolem suků po odkornění po pořízu. Chtěl bych tuto úpravu broušením provádět cca v červnu. Z této kulatiny budu dělat střechu a přístřešek + stojky, budu tedy potřebovat i kotouč na rozbrušovačku, který zvládne zabrousit/zarovnat přechody mezi stojkami a pozednicí + vzpěry.
Je možno na tyto dvě akce – zahlazení suků + zarovnání spojů přechodů – použít pouze jeden typ kotouče, či dva různé? Lamelový kotouč se bude zanášet, páč to dřevo nebude ještě dostatečně vyschlé... A na zarovnání ploch má malý úběr materiálu.
Předem děkuji za odpovědi

njn, ale těch rotačních rašplí je mraky typů.... chtěl bych, aby to bylo hladké a vůbec netuším, jak bude vypadat dřevo po obroušení rotační rašplí jemné, střední a hrubé. třeba by mi i to střední stačilo, ale bohužel jsem s tím nikdy nepracoval a nemám zkušenosti. Nejlevnější jsou taková nerez struhadla - cca 200kč a jde to až kolem 4000kč, ale to je profi. Myslim, že by mi mělo stačit toto - http://www.spojto.cz/spojto-cz/eshop/14-1-CEL-nara di/0/5/1507-Rasplovy-kotouc-pro-uhlove-brusky-JEMN Y-zapusteny-sikmy-115-KRS-07