Plechové garáže trpí především ve spodní části, kam odstřikuje voda kapající ze střechy a kam dosahá tající sníh. Samozřejmě je dobré, když je garáž na nějakém alespoň nízkém soklu, aby nestála přímo na zemi. Někdo garáž po obvodu polepí do výše kolen ipou, ale obvykle stačí jenom dobrý nátěr a opakovaný.
Když je garáž alespoň částečně na sluníčko, je v zevnitř v létě krásné suché horko a na jaře a na podzim když se plech ohřeje sluníčkem, je teplo také, tepleji než venku. V zimě je v ní zima jako venku, samozřejmě. Když v zimě na střechu plechové garáže svítí sluníčko, plech se rozehřeje, v garáži je tepleji a hned jak sluníčko zeslábne nbo zajde a opět přijde mrazejk, tak se zevnitř na střeše (tedy na stropě) a na vnitřních stěnách sráží bílá jinovatka. Které pak zase po roztátí taje, ale díko konstrukci plechové (té původní staré) garáže normálně stéká dolů, nikde se nezachytává, odteče a vyschne. Pokud má kam odtékat. Například pod spodním rámem ven, ale stejně tak tudy může zatéci při prudkém a šikmém dešti, zvláště když je soklík pod okrajem garáže širší a může tudy zatéci.
Nové garáže jsou už asi zinkované a měly by vydržet léta, když jsou starší dobře natřené a pravidelně ošetřované, tak i v hodně drsných horských podmínkách také drží hodně dlouho, třeba i pod velkou vrstvou sněhu.