Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nivelačka na desky fermacell - jaký adhezní můstek

Zdravím všechny,

potřeboval bych v chodbě, na části ze sádrovláknitých desek fermacell aplikovat nivelační stěrku s vlákny (kvůli zvýšení pevnosti) - např. takovou. Bohužel, nesehnal jsem žádnou takovou sádrovou, takže bych potřeboval nějaký spolehlivý adhezní můstek, kterým bych natřel desky aby se k nimi cementová nivelačka dobře chytila.

Měli bystě nějaký tip?

Díky

JR.

Spíš mi jde o to, že je to položené na dost malé ploše. Konkrétně 85cm úzký pás podlahy vedle schodiště (vedoucího dolu), takže z jedné strany je volný prostor. Jen na koncích je asi 40cm přes celou šířku (tedy 170cm). Jednak ten kus je docela lehký, ale hlavně mám pocit, že když je to spojované defakto jen v jednom směru, má to větší tendence se "vlnit" a prohýbat (chybí tomu to spevnění překryvem více desek ze všech stran). Touhle stěrkou bych z toho chtěl udělat "jeden kus".
Přijde na to dlažba.

Tak to tě můžu uklidnit. Poctivě nalepená dlažba to sama o sobě zpevní až až. A když chceme v takových případek opravdu jistotu, obkladač si jeden den připraví podklad tak, že do vrstvičky lepidla zatáhne perlinku a druhý den položí dlažbu. Jeden z mála případů kde perlinku akceptuji.