Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Využití zdroje od notebooku

Zdravím, mám doma nevyužitý zdroj k notebooku 12V, 4.5A a 90W max. Zajímalo by mě, jestli v případě použítí tohoto zdroje pro 12V 20W halogenovou bodovku bude odebírat ze sítě jen těch 20W, nebo tam vznikají nějaké ztráty?

Bude odebírat jen to, co spotřebuje bodovka plus samozřejmě nějakou nepatrnou ztrátu. Takovou, jakou má každé trafo, zdroj. Ale jestli mát obavu, aby to nežralo těch 90W, tak ty to žrát nebude. Ten údaj říká to, co zdroj "utáhne".