Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň na stropě pod sádrokartonem a izolační vatou

Před pěti lety jsme zrekonstruovali byt. Je z roku 1982 a na zdi za skříněmi byla plíseň. Tak jsme ji odstranili a nechali jsme na to nalepit přímo sádrokartonové desky. Snížili jsme strop a do prostoru mezi původním stropem a sádrokartonovým novým stropem se dala izolační vata. Nyní jsme vyřezávali otvor kvůli připevnění háku do původního stropu a zjistili jsme tam černou plíseň. Dříve se pokojík moc nevyužíval. Takže se asi málo větralo. Chápu, že větrání to může ovlivnit, ale bohužel se obávám, že těžko již vzniklou plíseň odstraním větráním. Ke všemu do toho meziprostoru asi ani běžné větrání oknem nebude stačit. Ale děsím se toho že by se měl ten strop sundavat.
Jak by se to dalo řešit? Prosím poraďte:)
děkuji

Málo údajů, bylo by třeba doplnit, co je nad stropem (půda, byt, střecha...), z čeho byl původní strop, co je za stěnami kde byla původně plíseň, o jaký byt se jedná (v RD, činžáku, paneláku apod.), způsob vytápění atd. V každém případě se plíseň ,,nevyvětrá,, pouze se spory roznesou jinam, je třeba zasáhnout chemicky a vysušit a pak napravit důvod. proč se dělá.