Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uvolnění zatvrdlého odpadu po použití Rasinu

Dobrý den,

prosím o radu. Měl jsem ucpaný odpad u dřezu, zakoupil jsem Rasin čistič odpadů (složení hliník, hydroxid sodný CAS 1310-73-2), bohužel jsem nepostupoval dle návodu a zalil jsem ho teplou vodou místo studené. Chemická reakce způsobila úplné ucpání odpadu. Po demontáži sifonu jsem přišel na to že tato chemická reakce v něm vytvořila něco jako kámen. Ze sifonu jsem kámen odstranil. Odtok se o něco zlepšil (místo toho že to neodtékalo vůbec, tak teď půl litru odteče zhruba během 10minut). Nejspíš bude tento "kámen" vytvořený ještě někde v potrubí. Nevíte jak tento kámen rozpustit, jakou chemickou reakcí?

Děkuji za radu

Jestliže ten "kámen" vzniknul reakcí louhu, tak by možná pomohlo tam nalít kyselinu, ale velmi opatrně a v malém množství. Prvně bych asi začal octem nebo kyselinou citronovou (rozpuštěnou ve vřelé vodě), a trpělivě čekal, co to udělá (nejlépe přes noc). A až pokud to nezabere, bych nasadil těžší kalibr…
A podle bezpečnostního listu tam žádný hliník není…

On ten kámen bude jen spečený louh,vzniklý z perliček louhu.Bylo asi použito moc louhu a málo vody na zalití a tak se ta voda dostala jen nahoru do sifonu a dál ne a zvlhlý louh se spekl.Takže jak už psal Kachlík,horký roztok nějaké kyseliny a nechat zreagovat a odtékat.Až to trochu povolí a zvýší průtok,stačí nechat protékat horkou vodu.

Stalo se mi to taky. Inu Rasin turbo obsahuje kousky hliníku, takže stačí zalít studenou vodou a ono si to teplou vodu vyrobí samo velmi rychle...
Ten šutr je spečený hydroxid. Já ho vydrápal šroubovákem. Zbytek se postupem času odplavil vodou sám.