Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co se usazuje ve filtru sušičky prádla?

Nedávno jsme si pořídili sušičku prádla a občas, když kvůli počasí nefunguje solární sušič (šňůry na dvorku:-D ji využijeme. Vždy po usušení se na filtru co se musí čistit usadí taková jako šedivá vata. Třeba dnes ráno, když začalo sněžit jsem venku sebral prádlo, od včerejška už skoro suché, akorát na něj trochu nasněžilo a strčil jsem ho do sušičky. Teď jsem ho vyndal a ve filtru to bylo zase.
Co to může být? Nějaký prach, vlákna z prádla? Neničí se to prádlo v sušičce?
Ta barva usazeniny je skoro stejná, ať je prádlo bílé nebo barevné.
Jde o tenhle filtr:
[http://trocknercheck.de/wp-content/uploads/AEG-LAV ATHERM-03-300x274.jpg]

filter byva aj v dvierkach (ty ho tam nemas?) a tie usadene vlakna na filtroch su vzdy v kazdej susicke po suseni, predpokladam ze su to nejake vlakna. Ci sa tym nici pradlo som neskumal, ono sa stejne osuchava nosenim, tak neviem ze kolko rokov maju vydrzat slipy :). Uteraky mam uz tusim 10rokov a susim v susicke a este su cele :)

...filter byva aj v dvierkach (ty ho tam nemas?)...

Ve dvířkách ne, nějaký je ještě pod dvířky, je označen jako "kondenzátor" a asi zachycuje menší nečistoty co by prošly tím filtrem na obrázku.