Průměrný plat hodinových manželů
Dobrý den,
potřeboval bych zjistit, jaký je (alespoň přibližně) průměrný plat hodinových manželů?
Tuto informaci potřebuji vědět ohledně jednoho projektu do školy, ale nechci se ptát žádných hodinových manželů napřímo, příjde mi to neslušné, proto se ptám tady, kde mi může odpovědět kdokoli, a také anonymně.
Jsem si jistý, že je to hodně individuání, ale i tak věřím, že nějaký střed v té mzdě bude.
Díky moc!
Nevím jak u hodinového manžela, ale když jsem nedávno jezdil pro firmu jako havarijní technik elektrikář, lidi si mě volali od nahození spadlého jističe, výměnu vypínače či žárovky, až po rekonstrukci rozvaděče, za cenu v kč: 990/ hodina, 390 nástup technika a 490 příjezd na místo.Denně minimálně 2x spadlý jistič, jedna vyhořelá zásuvka a sem tam vyhořelý jistič.Vyjímečně zapojit nový lustr.A ještě rádi zaplatili.
Ale to se bavíme o Praze, tam elektrice nikdo nerozumí, ale politiku chtějí dělat
To nevím kdo by to dával 990,-hodina,tady máš nějaký ceník taky v praze
http://www.hodinovymanzel-petr.cz/index.php/nabidk a-praci
By jsi se divil, kolik lidí zaplatilo
Za dva týdny v práci v měsíci (týden pohotovost od 8:00 do 23:00, pak týden volna) jsem byl schopen vydělat nějakých 35 tisíc čistá ruka.Ale dělat v tomhle tempu celej měsíc, to bych se oddělal.Sotva sem v noci dojel domů a schrupnul si, hned ráno byla další práce (připojení kotle, kontrola jističe, výměna žárovky).
Prachy vydělat jdou, jen ne za úkor zdraví.
Máš recht. Taková dřina, a ještě k tomu takový vražedný tempo, to by asi oddělalo každýho. Za tem mrzkej peníz to rozhodně nestojí...
Nevím, jak v Praze, ale co čtu některé poradny, tak mám dojem, že elektrice u nás rozumí úplně každý (nebo si to aspoň myslí Třeba tyhle dva dotazy odtud:
http://kutilska.poradna.net/q/view/118944-zapojeni -lustru-s-dvojivypinacem?page=r118976#r118976
http://kutilska.poradna.net/q/view/118803-akumulac ni-kamna-malo-hreji?page=r118811#r118811
Článek o sazbách elektrotechniků je třeba tady:
http://finance.idnes.cz/remeslo-zije-elektrotechni ci-d22-/podnikani.aspx?c=A160204_110700_podnikani_ kho
Kuš Už jsi vykydal a pohnojil?
Já bych cenu odvodil od ceny řemeslné práce + podle kvalifikace. Pokud se podle dosaženého vzdělání můžeš pustit kdykoliv i do věcí odborných - vyžadující zvláštní oprávnění (typicky Vyhl.50/78Sb.§6 a výše, plynařina), bude cena cca 600/hod dost rozumná. Pokud budeš schopen "pouze" opravit odloupnutý roh omítky, nebo přišroubovat poličku, bude to klidně o 1/3 méně. Je třeba uvažovat i okamžitou dostupnost a nutnost speciálního nářadí i drobného materiálu neustále k dispozici. A k tomu příjemné, slušné, vstřícné vystupování a samozřejmě čistotu...
Iconek má pravdu, ta cena 990,- za odbornou práci "kdykoliv ihned", není tak daleko od věci - zejména v "politicky schopné" Praze
Potřebuje §8, jakožto dodavatel elektrikářských služeb. I na pitomou výměnu zásuvky.
§8 mám
Pro ŽL stačí na OPRAVY §6 (pokud nedošlo ke změnám).
Podle mne je to ovšem paradox, protože opravy zařízení považuji za technicky náročnější, než "pouhé" elektroinstalace. A to z hlediska praxe, schopnosti stanovit technologický postup, přezkoušení bezpečné funkce nejen z hlediska elektrotechniky, bezpečnost při práci i zkoušky po opravě...
Je to možný, žil jsem v tom, že je třeba míti osmičku, pokud s tím chci podnikat.
Rozdělení odborné způsobilosti:
a) pracovníci bez odborného elektrotechnického vzdělání
§ 3 Pracovník seznámený - pracovník bez elektrotechnického vzdělání, který je organizací seznámen s předpisy v rozsahu své činnosti na elektrických zařízeních a upozorněn na možná ohrožení.
§ 4 Pracovník poučený – pracovník bez elektrotechnického vzdělání, který je organizací seznámen s předpisy pro činnost na elektrických zařízeních s ohledem na charakter a rozsah činnosti, kterou mají pracovníci vykonávat, upozorněn na možné ohrožení a s poskytováním první pomoci při úrazech elektrickým proudem.
b) Pracovníci s odborným elektrotechnickým vzděláním
§ 5 Pracovníci znalí - pracovníci s elektrotechnickou kvalifikací, kteří mají ukončené odborné vzdělání a složily zkoušku z předpisů k zajištění bezpečnosti, místních bezpečnostních předpisů a znalostí o poskytování první pomoci. Pracovníci jsou přezkušováni nejméně jednou za tři roky.
§ 6 Pracovníci pro samostatnou činnost jsou pracovníci, kteří splňují kvalifikační požadavky na pracovníky uvedené v § 5, mají alespoň nejkratší požadovanou praxi 1 – 2 roky podle druhu zařízení, pro hromosvody je požadována praxe 3 až 6 měsíců.
§ 7 Pracovníci pro řízení činnosti jsou pracovníci znalí s vyšší kvalifikací, kteří splňují kvalifikační požadavky uvedené v § 5, nebo 6 odst. 1 a mají nejkratší požadovanou praxi 1 až 3 roky podle druhu zařízení a vzdělání, pro hromosvody je požadována praxe 6 měsíců až 1 rok.
§ 8 Pracovníci pro řízení činnosti prováděné dodavatelským způsobem a pracovníci pro řízení provozu jsou pracovníci, kteří splňují požadavky uvedené v §7 odstavec 1 a mají nejkratší požadovanou praxi 3 až 7 roků podle druhu zařízení a úrovně vzdělání, pro hromosvody je požadována praxe 6 měsíců až 2 roky.
§ 9 Pracovníci pro provádění revizí jsou pracovníci znalí s vyšší kvalifikací, kteří mají ukončené odborné vzdělání, praxi 2 až 9 roků podle druhu zařízení a úrovně vzdělání, mimo hromosvody. Pro revize hromosvodů je požadována praxe 1 až 5 let.
§ 10 Pracovníci pro samostatné projektování a pro řízení projektování jsou ti, kteří mají odborné vzdělání a praxi určené zvláštními předpisy (zákon č. 360/1992 Sb.) a složili zkoušku ze znalostí předpisů k zajištění bezpečnosti práce a technických zařízení a z předpisů souvisejících s projektováním.
§ 11 Kvalifikace ve zvláštních případech jsou:
1. Absolventi vysoké školy elektrotechnické a absolventi přírodovědecké fakulty oboru fyziky, kteří pracují jako asistenti v laboratořích škol všech stupňů, se považují na svých pracovištích za pracovníky pro řízení činnosti, pokud složili zkoušku.
2. Pracovníci vědeckých a výzkumných ústavů, kteří mají vysokoškolské vzdělání, v rámci výuky složili zkoušku z elektrotechniky, elektroniky nebo fyziky, vykonávají práci na vymezených vědeckých nebo vývojových pracovištích, se považují za pracovníky pro samostatnou činnost, pokud složili po zaškolení zkoušku z předpisů pro zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (§ 14 vyhl.).
Školení, zkoušky nebo přezkoušení pracovníků dle vyhlášky zajišťují organizace pracovníky s potřebnou kvalifikací a oprávněním, u vyšších paragrafů s ohlášením u orgánů státního dozoru, případně s jejich přítomností. Pro provádění zkoušek a přezkoušení revizních techniků platí zvláštní předpisy vydané příslušnými orgány dozoru.
Zde je ceník hodinového manžela u bauhasu...: http://www.bauhaus.cz/uploads/pics/instalacni_serv is.pdf