Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno skříň na elektroměr

Jak je to s barvou dvířek elektroměru,nějaký (nevím jak to nazvat slušně) posprejovaly dvířka elektroměru,původní barva je šedivá,mám tady jen modrou,hnědou a bílou a nevím jestli nemusí být jen jedna určitá barva

V připojovacích podmínkách ČEZu nic o barvě rozvaděče nepíšou, tak bych to fouknul klidně i tou modrou, hnědou a nebo zejtra koupil šedou.Dal bych barvu takovou, aby byla zřetelně vidět nálepka nebo štítek označující elektrické zařízení (červený blesk na bílem podkladu).
Ještě bych mohl kouknout do norem, ale to bych dlouho hledal.Ale podle praxe u různých zákazníků bych tipoval, že na barvě asi nezáleží.Jednou je rozvaděč modrý, pak šedý, zelený......

určitú farbu riešia predpisy len v súvislosti s hydrantom,pre ktorý je rezervovaná farba červená s bielym polom,pokial by sa v blízkosti skrinky na elektromer/vodomer/plynomer nachádzal hydrant,musí byť skrinka ne elektromer a spol odlišnej farby,aby bol hydrant jednoznačne farebne odlíšitelný a v predpisovej farebnej kombinácii,inak normy a predpisy riešia len farebné značenie rozvodov médií-voda,plyn,para etc,označenie výstražných značiek,nie farbu káblov alebo vodiacich "maskovacích" líšt,krabičiek etc....podrobnejšie farebné rozlíšenia platia v priemyselnej oblasti,nie v domácnostiach,v priemyselných objektoch majú normované farebné rozlíšenia aj jednotlivé druhy plynov,pary,vody úžitkovej,technickej,pitnej ,predpísané druhy zásuviek,rozvodných skrín na slaboprúd/silnoprúd etc podla typu prevádzok....