Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna střešní krytiny

Zdravím,na garáži mám sedlovou střechu s vlnitým eternitem.V létě chci eternyt sundat a místo něho dát na střechu pálenou tašku.Musím mít povolení,nebo ohlášení na staveb.úřadu?Předem díky za odezvy::)

Ne není třeba žádat úřad.

Milane, tu věšteckou kouli bych si někdy rád půjčil. Vaše tvrzení bude platit v případě, že se stavebními úpravami a) nezasahuje do nosných konstrukcí stavby, b) nemění se vzhled stavby. Bod a) jestli je potřeba upravovat nebo měnit krov ví jen fafin a bod b) rozhodující je posouzení stavebního úřadu v místě.
Na fafinův dotaz tedy nejde jednoznačně odpovědět. Výměna krytiny pravděpodobně nebude vyžadovat stavební povolení ani ohlášení, ale rozhodující je stanovisko místně příslušného stavebního úřadu. Pokud tedy zůstaneme u rčení a přísloví pak bych použil "Líná huba, holé neštěstí" a poradil fafinovy zavolat na místně příslušný stavební úřad a bude mít hned jasno.

Fortys, souhlas s něčím, ale ptal se na výměnu krytiny.
takže bod
a) nezasahuje do konstrukce stavby. Pokud najde vazbu shnilou, pak je to o něčem jiném.
b) nemění vzhled stavby výměnou krytiny, pokud není v chráněné oblasti.
Souhlasím tedy s "Líná huba, holé neštěstí", ale to tazatel ví, že se může zeptat na úřadě..