Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení zářivky

Dobrý den, Ahoj,

dělám terárium a potřebuji do něj nacpat zářivku. koupil jsme vše potřebné, s kamarádem, který vystudoval elektro jsme to zapojili.. Pro jistotu jsme se podívali na net na nějaké schéma a světe div se, měli jsme to správně zapojené, dle všech schémat. No jenže po zapnutí se zářivka nerozsvítila.. :D Tak nám je to divné a nechceme s tím experimentovat a ptám se Vás. Máme to správně zapojené?

Děkuji moc za každou radu a hejt.

Dobrý den,domnívám se,že máte špatnou tlumivku,jste na hranici 36w tlumivka i trubice.Také někdy stačí s trubicí pootočit a nastartuje-špatný kontakt v paticích.V předešlé odpovědi jsem se ukvapil,později jsem shlédl obrázek s trubicí,že je také 36 w.Můžete mít v obvodu něco špatně,myslím kontakt,hlavně to bývá v paticích pro trubici,někdy i kontakty pro startér,odpojte od sítě a plíšky vyhněte mírně k sobě,ať kontakty startéru dobře sedí.:-)