Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pračka smrdí

Zdravím,
mám problém s pračkou. I po vyprání prádla na 70 °C je cítit zápach. Nic extra hrozného, ale cítím to. Prádlo tak nějak napůl je cítit, ale po vysušení voní. Zkoušel jsem staré hadry a Savo perex, nějak to nepomohlo. Čistil jsem filtr několikrát po sobě. Chtěl jsem vyčistit prostor kolem topného tělíska, ale tam se normálně přes buben nedostanu, nejsou tam otvory na ruce, pouze o velikosti pipongového míčku, spíš ještě menší.
Existuje nějaký prostředek na vyčištění pračky a nebo dobrý postup jak na to, případně obojí?
Je to Zanussi T 845 T, plněná vrchem
Děkuji velmi moc

Taky nám smrděla pračka. Boční plnění, takže jsme i našli hnusnej mazlavej sajrajt okolo těsnění. Způsoboval to právě prací gel v kombinaci s nízkými teplotami, takže od té doby ho nepoužíváme. Teď máme nějaký gelový kapsle, ale i tak to střídáme s práškem a občas prostě nějaký to prádlo vypereme na vyšší teplotu.

Vyčistili jsme to tehdá litrem octa a vyprat na 90°C a pak jsme prali na vyšší teplotu (alespoň 60°C), než to zmizlo.