Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojeni prodluzky

Zdravim, potrebuji pridelat zasuvku na prodluzku a vidlici. V tom jsem neznaly, a pisi pro sychr. Mozna tusim ale necham si poradit od mistru elektrikaru. Prodluzka ma 3 draty Zeleno-zluty, hnedy a modry. Vidlice i zasuvka( pohled ze zadu na srouby) ma 3 otvory, levy otvor, pravy a nad nimy vrchni otvor ze srouby. Jaky je presny postup zapojeni barev? Jak na zastrcce tak i na vidlici? dEKUJI.

Stejně jako na vidlici!
Když odhlédnu od toho, že by to laik dělat neměl, tak pro sichr barvy: zelenožlutý na kolík (nahoře), hnědý vlevo z pohledu do díry, modrý vpravo. Nepřehlédni na obrázcích, že zelenožlutý je vždy kousek delší, to kdyby došlo k vytržení kabelu, aby zůstal poslední zapojený. Ochranný kontakt na obrázcích je totéž co u našich ochranný kolík (obrázky jsou pro německé zásuvky)
[11_prodl_vedeni_01.jpg][11_prodl_vedeni_02.jpg]
[http://www.svarbazar.cz/phprs/image/200909021606_p   rodluzovak3.jpg]

Zadna norma to nepredepisuje, ale je to dobrym zvykem. Stejne jako zelenozlutym zacinat a tak si nejlepe overit, ze je poradne dotazenej. Uplne fajn je jeste zalisovat licnu do dutinky, ale chapu, ze lisovaci kleste na dutinky kazdej doma nema, tak alespon poradne zkroutit. A v pripade strkani pod sroubek, tak se vodic vzdycky dava tak, aby byl pod sroub zatahovanej, tedy tak jak je to na obrazku.

Pro druhýho člověka si musíš dát záležet ještě více, než pro sebe, protože pokud by ho to šlehlo, nebo nedejbože zabilo a přišlo by se na to, že jsi tu prodlužku ubastlil ty, půjdeš sedět. Ne nadarmo musí mít každý elektrozařízení homologaci a pro montáž elektrozařízení je třeba míti kvalifikaci.

No, v planu ze bych ji pujcoval nemam, horsi by bylo kdyby to nekoho slehlo kolem meho domu, tak je jasny ze by to byl pruser jako Brno. I ja bych se asi pokakal kdybych dostal pecku, ja vim s elektrikou to neni zadna pérdel, nastesti se do jinych elektroakci nepoustim, nechavam to na opravdovych odbornicich.