Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem halogenové zařivky

dobrý den,chtěl bych se zeptat máme v kuchyni na lince osvětlení na halogenové zářivky patice GU10.Problem je v tom žě zářivky velmi často praskaji většinou každé 2 týdny jedna.Jaké je řešení zvolit nové osvětlení nebo halongenky vymenit za ledky ?děkuji.

Skus zacat kupovat nejaku slusnu znacku (osram napr. alebo aspon philis), ne nejake ching chung chong cinske.
Ale vseobecne je asi lepsie vymenit to za LED. Do GU10 su typicky na 230V, t.j. nedavas pred nich ziadne trafo ani nic podobne. Kupuj nejake warm white (2700K) a ne nejake modre (skus pripadne najprv jednu na test ci sa ta farba da zniest, kazdy vyrobca/model ma tu farbu trochu inu, dokonca aj kazdy kus stejneho modelu obcas :)