Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kliešťový dig multimeter DT-266 meranie prúdu

Dobrý deň!
Dneska som kúpil dig kliešťový multimeter DT-266, a chcel som to aj vyskúšať. Všetko tam ide ok okrem meranie prúdu. Sú tam hranice do 200A a 1000A. Chcel som odmerať prúd v fázovej vodiči čo ide ku žiarovke 75W a multimetr ukáže len samé nuly. Môže byť chyba v kliešti alebo je necitlivý na taký malí prúd? Čo je minimálny prúdu čo možno namerať s takým multimetrom? Dalo by sa to prerobiť s menšou úpravou na menšie hranice 200A na 20A a 1000A na 100A aby to bolo citlivejší aj na malé prúdy?
Za poradu vopred ďakujem. S pozdravom.

Tak že nastavím to na 200A a potom naviniem drát napr 10 krát na kliešť a zobrazený údaj vydelím desiatkou a to bude pretekajúci prúd v dráte? Keď v nejakom stroji alebo v rozvážači je napr 10cm voľný drát, to aj tak neviem na to navinúť, tak že to asi neje riešenie problematiky. Ináč koľko môže byť ten minimálny prúd na čo už by mal reagovať?

Je to řešení vždycky, když měříš proud klešťákem nevhodného rozsahu, máš po ruce kus licny a nechceš poškodit přesnost a kvalitu měřáku neodborným zásahem do něho. Elektrikář asi nejsi, protože jinak bys tohle použití znal, nebo si ho uměl vydedukovat sám...
Přečti návod k měřáku - jestliže má rozsah 200A a píše jednu desetinou čárku, potom měřený proud pod 1A bude možná sice ukazovat, ale přesnost je v háji :-( Co chceš, aby ukázal, když má nejmenší možný ukazatel 0,1A a ty měříš proud pod 0,05A? Změří (se značnou chybou) a zaokrouhlí na nejbližší údaj, který umí ukázat = 0,1 je moc, tedy 0,0 je "správně" :-D.
Nejpřesnější je měřák v oblasti středu rozsahu, tedy kolem 100A - kde takový proudy používáš a potřebuješ měřit nevím. Já mám klešťák se základním rozsahem do 30A, protože to tak potřebuju a když chci změřit něco malého fakt přesně, napojím to přes jednu čokoládu a metr licny a tu namotám na kleště - viz výše. Dělám to tak 40 let ke spokojenosti :-)

Tak potom rozpojím obvod a zapojím do obvodu klasický ampérmeter alebo multimeter čo meria prúd do 10A, a bude to merať presne, a nebudem toľko špekulovať kliešťákom a na to navinutím drátom. Ináč neviem pochopiť že na čo dajú na kutilský kliešťák minimálnu prúdovú hranicu 200A. Neverím že by niekto v domácnosti meral také veľké prúdy.