Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 4,5 v rele do auta

Zdravím.
Toto jsem už několikrát použil a spokojen.
Ted to potřebují do auta.
Problém je že relé je na 4,5 v
www.fastimages.eu

Použit pro napájení stabilizátor 7805 nebo to půjde přešít jinak?
Nejsem eletrikář, ale cívka má určitý odpor, takže když před rele strčím odpor?
Parametry cívky: U 4,5V DC V R 203 Ohm

Ja by som tam drbol zenerku.

P.S. akurat zenerka ma nevyhodu ked tam neni stabilnych 12V ale nejaky rozsah 10V - 14V tak to sa so zenerkou neda (bolo by za nou 2.5 - 6.5V podla aktualneho stavu na "12V" vetve, takze do auta sa to so zenerkou neda (ja som zblbvnuty z PC, tam ked sa pise 12V tak to aj znamena 12V, a ne plusminus autobus :)

Tak hej ale potom to zbytocne bude zrat furt a hriat sa (potom je 10x lepsie pouzit stabilizator). Ja som myslel dat ju seriovo ak by tam bolo presne napajacie napatie, to ale v aute neni.
P.S: ako uz bolo pisane lepsie by bolo asi pouzit 12V rele (alebo ine zapojenie) a nerobit nezmysly so 4,5V. Ale nech to riesi jak chce je to fuk.

Tak nějak nevím, ale přijde mi zcestné bastlit něco, aby to nějak vyhovovalo specifikacím, když mohu použít řešení jednodušší (to je to relé na 12 V). Je sice pěkné, že využiješ něco, co máš doma, takže ušetříš, ale zase to prodrbeš na tom stabilizátoru, a je to další kepl, který se může vysypat. To sice může i to relé na 12 V, ale podle mě je tam řádově menší pravděpodobnost, že k tomu dojde (jednoduše řečeno - dvě věci = dvakrát větší pravděpodobnost selhání).