Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Termostatická vanová baterie novaservis vydává kvílivé zvuky.

Dobrý den,

máme termostatickou vanovou baterii novaservis. něco jako toto ale starší model: http://www.svet-koupelny.cz/termostaticke-baterie/ 2620-1-0-aquamat-termostaticka-vanova-nastenna-chr om/novaservis/

Když pustíme vodu, tak se z baterie ozývá hrozný zvuk (něco jako kvílení) a jeho výška se mění podle toho jaká se nastaví teplota.

Stalo se to už někomu? Dá se třeba ta termostatická kartuše nějak vyčistit? Nebo co by to mohlo být?

Děkuji

Sázel bych na nějakou ostrou hranu v kartuši, a tím turbulence a od toho ten kvílivý zvuk. Zkusil bych to rozmontovat, a kartuši na noc odložit do octa, nebo rozpuštěné kyseliny citronové (pokud by tam byl nějaký vodní kámen, tak by ho to mohlo rozpustit). Pokud to nezabere, může se jednat o zmetek s vadou v konstrukci (a jedině vyměnit:-().