Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Repase reprobeden - drevene casti

Mam cca 20 let stare sloupove reprobedny, ale lamino z kterych jsou vyrobene uz neco pamatuje a je tu a tam natukle, poskrabane, nebo otlucene.
Do budoucna bych chtel repasovat jak elektrickou cast (s tim si poradim) tak tu drevenou cast.
Napada nekoho, jak by se daly bedny vhodne esteticky doladit/opravit?

Dekuji

Díky za rady, ale obě varianty naráží na úskalí:
1, koberec, nebo jekor je zajímavý nápad, ale reprobedny jsou věžové - mají cca 110 cm a tak mám strach aby to nevypadalo komicky.
2, dýhové nalepovací nebo nažehlovací pásky jsou přece jen na hrany, ne? Je mi jasné, že bych sloupnul ty původní a nalepil nové, ale já myslel reprobedny ošetřit a repasovat celoplošně.

Díky

na drevotriesku sa davaju dyhy (alebo ono to byva asi nejaka hrubsia asi plastova "folia" ci co) celoplosne. Neviem kde to maju na predaj, ale stolari a nabytkari toho musia mat plny sklad, je to na vsetkych beznych nabytkoch apod nalepene celoplosne. Drovetrieska samotna totiz vypada jak zlepene piliny a taky nabytok by vypadal jaksi divne :)
BTW. profi repraky maju vacsinou tiez na povrchu nalepene taketo nieco. So vzorom nejakeho dreva.

... google nasiel - na bezny nabytok sa pouzivaju laminovane https://sk.wikipedia.org/wiki/Laminovan%C3%A1_drev otrieskov%C3%A1_doska, ale ci sa da kupit samotny len ten laminovany povrch to netusim, ono sa to tam asi dava spolu pri vyrobe tej drevotriesky.
Dyhy (tie su zo skutocneho dreva) ale by sa mali dat kupit aj vacsie plochy, nielen uzke na hrany. (popytaj sa v bau obchode, alebo googli dyha maloobchod)