Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zlobí kanal za zesilovaci

Zdravím,
Mám problém se zesilovačem z gramofonu NZC300. Jeden kanál chrčí a hraje méně nahlas.. dříve ok..Závada z ničeho nic.. Kabely jsem zkoušel měnit a potenciometry nechrčí..
Nevíte v čem by mohl být problém ?
Díky za odpověď..

Chrčí, při reprodukci z gramofonu?
Očekával bych prasklý jeden krystal, v krystalové přenosce.
Ověřit se to dá tak, že se vložka odpojí od vstupu zesilovače,
na vstup se připojí signál z jiného zdroje, třeba ze sluch. výstupu
Mp3 přehrávače. Na přehrávači dát jen malou hlasitost, aby nedošlo k přebuzení. Pokud je zvuk ze zesilovače v pořádku, je vadná vložka.
:puff:

Očekával bych prasklý jeden krystal, v krystalové přenosce.

Očekával bych, že než se poradí, tak se ověří podstatné skutečnosti. NZC 300 není osazeno krystalovou přenoskovou vložkou, nýbrž vložkou magnetodynamickou. Bývala v tom Tesla VM 2203.
Bude to nejspíš to, co psal Jirka nebo Gustáv (nejsem si jist, jak se "iconek" jmenuje).

Tak už jsem tu v normalnim kabatě...

Nene gramofon u toho již není. Je z toho vykuchlej zesilovač. Takže jít po těch kondenzatorech. Lze to aplikovat tak, že si vezmu nějakej zdravej a jen ho přidávat ke kondikum na desce a čekat změnu? A zaměrit se na koncový stupeň. Těchto kondenzatoru mám doma dost takže bych se strefil i s pripadnou kapacitou.

Hrálo to v garaži tak měsíc/dva a co jsem to převezl jinam, začlo to asi po pul dni blbnout. Napadll mě že tam zkondenzovala voda a neco se zkratovalo.

Díky