Voda v střešní konstrukci - dostane se ven?
Zdravím.
Od firmy jsem si nechal postavit střechu s tím, že to zakončí mezikrokevní izolací (zpětně vidím, že jna tom nic není a že jsem si to měl dělat taky sám) s tím, že konstrukci dodělám sám. Bohužel, jistými vlivy jsme nabrali zhruba tříměsíční zpoždění a dostal jsem se k tomu až teď. Respektive do tří dnů to chci mít uzavřené. Mezitím se v domě už bydlí a teď, když se víc a víc ochlazuje čím dál víc vody kondenzuje na pojistné folii nad izolací. Což rozhodně není dobře. Moje otázka je, že jestli to zevnitř parotěsně uzavřu, jestli se ta voda časem sama dostane z konstrukce ven. A nebo jestli mě čeká věc, kterou opravdu dělat nechci a to sundání celé izolace.
Díky a přeju pěkný pracovní Silvestr. Já ho oslavím výrobou podkrokevní izolace.
JR
Paropropustná to pustí ven ve formě páry, je nutné urychleně zamezit dalšímu přísunu vody. Další věcí je, že na paropropustnou nesmí svítit slunce déle než měsíc(?), jinak degraduje.
Hlavně bacha na detaily parotěsu, hrozí hniloba dřeva.
Jojo, o té degradaci vím. Do čtrnácti dnů na to přijde sádroš. Trochu jsi mě uklidnil. Díky,
Vaří se mi šunka (dostal jsem k Vánocům šunkovar) a já jdu pokračovat.
Co by na paropropustné fólii dělal sádrokarton? Z vnitřní strany je parotěsná fólie u které nějaká rychlá degradace UV zářením nehrozí.
No strechari mi tam nechali parotesnou pohlinikovanou, az to budu dodelavat (mel jsem to nacenene, tak mi ji dodali) a tam na ni je napsano, ze ma odolnost proti uv do dvou mesicu. Tak asi ji to vadi.
Tak ještě jednou. Kejki upozorňoval na degradaci paropropustné fólie UV zářením a ty si na to reagoval tím, že o to víš že na to přijde do 14 dnů sádrokarton. Z toho my vyplývá, že se každý bavíte o jiném druhu fólie.
Tak nad pojistnou folii jsou latě a kontralatě ,které tvoří asi 4 cm odvětrávací mezeru(pokud se použijí latě 4cmx6 cm),která je dole u okapu i nahoře u hřebenáčů uzavřena mřížkou kterou proudí vzduch a odvětrává případnou vlhkost,loni na jaře mi dělali tesaři rekonstrukci střechy s novou krytinou,takže popisuji moji střechu.
Co nejrychleji uzavřít parotěsem. Záleží kolik je vody na pojistné folii, pokud více, může stéct a dostat se na parozábranu a u pozednice vytéct. I přes utěsnění si pravděpodobně cestu najde. Proto bych na další záklop nespěchal.
JR, v součastné době máte složení takto:?
krytina, latě, kontralatě, difuzní kontaktní membránu(folii, podstřešku), krov, vata mezi a pod krovy, rastr a BEZ PAROTĚSU?
Vata mezi krovy ještě není, teď dokončuju rošt (viz odkazované video). Bohužel jsme nabrali tříměsíční zpoždění, kdy se nemohlo nic dělat, ale po půl roce provizorií jsme Vánoce jinde než doma opravdu trávit nechtěli.
pokud není vata, je to normální, že se teplota srazí na folii a ta odkapává...
Zaizolovat a parotěs..
Už jsem došel na další dotaz...
Pardon, vata mezi krovy už je od září. Vata nad krokvemi ještě není.
Uf, teď se v tom vyznat
takže jednu vrstvu vaty již máte a chybí druháí vrstva a parotěs? Vata je mokrá?
Omlouvám se, mám rychlejší ruce než mi to myslí. Ano, jedna vrstva vaty je a je, bohužel, mokrá (z venku), jak se na folii sráží pára.
A těď je problém...stanovit, zdlai je vata mokrá tak, že lehce vyschne, nebo se musí nahradit novou suchou. Ale to nelze na dálku ani popisem, to se musí ošahat...
Popiště izolaci.. druh, sílu, jak hodně je nasáklé, kape z ní voda, jen je vlhká na dotyk..
Zevnitř není vlhká vůbec. Je na dotek suchá. Voda po ní z venku stéká a místy prokapává mezerami. Nevybavuju si typ, v dodacím listu je u této položky název Rockmin. Síla mezi krokvemi he 160mm.
Druhou vrstvu izolace (Ursa) bych chtěl udělat v co nejkratším čase spolu s parotěsnou folií (s otevřenými okny ), aby mi to té druhé vrstvy přišlo vody co nejméně.
Můžete jednu desku vaty vyndat
Teď ne, teď jsem v práci. I tak to ale bude obtížné, je podvázaná drátem.
čedičová vata a podvázíno drátkem? On nejde drátek přeskřípnout a púak navázat?
To jistě jde jen jsem psal, že to bude obtížnější Až dorazim a vrhnu se dodělání roštu, tak oddělám a vyfotím (nějaké více exponované místo, na severní straně blíže ke kraji střechy, kde je vody více).
Tu jsou fotky
Pěkně mě ovanul studený vzduch, když jsem to odkry. Vata je pocitově tak do třetiny vlhká. Ale může to být jen na okrajích, samozřejmě jsem ji nerozřezával. Viditelné mimo krůpějí na ni nic pořádného není vidět. No a samozřejmě pojišťovací folie je plná kapek.
Foto1
Foto2
Jak jsem již psal. Okamžitě natáhnout parozábranu.
Dodělat co nejdříve vatou a parotěsem..
Musim uznat, že ta paska je sakra draha a stoji pomalu stejne, jako celej sadros
Proto se volí jiná řešení, aby se nedělalo tolika děr do folie.
Jak už jsem psal, každý ušetřený centrimetr v podkroví je pro mě dobrý.
To je, a byla i dražší. A spotřeba bude min 2,5 m na m2.
Mam zhruba 140m přímých profilů (+okna a ještě nevytápěná, nyní nezateplená a smerem zevnitř uzavřená - nejde tam vlhký vzduch zevnitř a kdyžtak rychle vyvětrá fukama, veranda, která je také pod střechou, ale oddělená věncem) a na každý profil to musím nalepit.
Omlouvám se, video bylo v předchozím příspěvku:
http://kutilska.poradna.net/q/view/117688-spravne- provedeni-izolace-strechy
Díky moc za vaše rady.
Záleží jak moc mokrá izolace je. Pokud to jen trochu jde, dejte folii co nejdříve. Každý den je znát....