Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chvylkové pozastavení reproduktoru.

Dobrý večer jde o to že vždy při plném výkonu zesilovače http://www.hadex.cz/w020-zesilovac-2x25w-nf-stereo -s-tda7375----male-rozmery--stavebnice/ dojde u této písničky, watch od 56 sekundy k výpadku reproduktoru jen tak na 1 sekundu pak hraje bez problému dál.
Jedná se o reproduktor 120w 10ohm , zesilovač má 2x25w 4ohm. Jo vím že reproduktor přesahuje o 6ohmu ale bylo mi řečeno že to pouze zapříčiní to že reproduktor nebude hrát na plný výkon což u této písničky vypadá že reproduktor už nemůže.
Zesilovač je napájen 18V 4,7A + 40mf elektrolitické kondenzátory.
Uvažoval jsem o tom že je zřejmě slabý zesilovač a nebo těch 10ohmu u reproduktoru.
Co si o tom myslíty vy ?

Jen takovou poznamku:
zesilovac je zdroj napeti a reprak je spotrebic napeti (napriklad LEDka chce proud, tam je to jinak)
Kdyz zkratujes zesilovac, tak ho muzes odpalit. Kdyz nezapojis repraky vubec, tak se zesilovaci nic nestane. Kdyz tam das jmenovity odpor (4ohmy u tebe), tak je to v pohode podle planu.

Kdyz das odpor mensi, tak to pretezujes, az ke zkratu.
Kdyz das odpor vetsi, tak to zatezujes malo, az k odpojenym reprakum. Takze 10 ohm repraky nevadi, 3 ohm repraky by vadily.

Jmenovite napeti a proud by mely byt pro zesilovac U=sqrt(P*R)=sqrt(25*4)=10V, I=sqrt(P/R)=sqrt(25/4)=2.5A
pro reprak U=sqrt(120*10)=34.6V I=sqrt(120/10) = 3.5A

Reprak snese jak napeti, tak proud co je zesilovac schopen poskytnout.

Pri napeti 10V tece reprakem 1A a ma vykon 10W - vsichni jsou velice happy (ci spise se flakaj az hruza), jen to asi moc nehraje (ani co by ten reprak dal, ani co by dal ten zesik)

(Teda, pocitam to stejnosmerne, ono ve stridavem a s ruznyma frekvencema to je slozitejsi, ale jako hruby odhad by to stacit melo - IMHO tam neni nic blizko vykonovych hranic. Druha vec je ta nabijecka, ktera musi uzivit 2x25W=50W a nejspis ji to napeti srazis stabilizatorem, takze peknou cast sveho vykonu v nem protopi a je otazka, zda pak udrzi pozadovane napeti (i proud))