Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úhlová bruska prská

Zdravím, mám flexu Einhell bavaria bws 230/5 a 2-3 roky fungovala OK ale časem začala po rozběhu prskat kolem uhlíků. Uhlíku je tam ještě dost (cca. 1cm), zkoušel sem je vyhladit šmirgl papírem ale prská to dál. Díval jsem se i na ty přivody k rotoru a všiml jsem si že jedna z těch měděných plošek je trochu vypouklá tak sem ji zabrousil ale flexa pořád prská ikdyž mě už přívody k rotoru příjdou hladký a uhlíky tam pěkně sedí. Nevím už čím by to mohlo být. Je tam ještě kondenzátor paralelně k přívodům, ale tím to asi nebude a pak nějaká malá krabička zalitá v železe. Odhaduji že nějaký přívodní tlumivky mezi který je zapojen rotor. Myslíte že chyba je mechanického nebo elektrického charakteru? Koupil sem si už novou narexu, ale kdyby šla opravit byl bych rád.

Pokud jiskry na komutátoru dosahují téměř k dalšímu uhlíku, jedná se z 90% o vadné vinutí rotoru. leštění komutátoru, ani úpravy uhlíků nepomohou. Cena a dostupnost rotoru zpravidle přesáhne v ceně za opravu v porovnání s novou flexou :-(