Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Uvolněná klika na okně

Nevíte někdo, jak přitáhnout kliku na okně, je uvolněná a viklá se, nemám dokumentaci a nikdy jsem to nedělal, zatím jsem jen odhalil dva křížové šrouby. Nevím, zda je můžu vyšroubovat, aniž by na mě něco nevyskočilo a třeba bych už to při své šikovnosti nemusel dát dohromady. Winkhaus, přikládám foto.

Možná je to blbý dotaz, ale fakt nevím.

Nic by vyskákat nemělo. Ta klika má na druhé straně čtyřhran, který zapadá do stejně tvarované díry v protikusu. Řešením je kliku vyndat a sehnat stejnou, novou, s neopotřebovaným čtyřhranem. Pokud se to nechá být, tak za chvíli se okno neotevře, nebo nezavře.
Tomu "viklá se" rozumím tak, že se viklá klika při manipulaci s oknem? Nebo jsou povolené ty křížáky?

Tak, chce to novou kliku. Taky by mohl jít vyměnit ten čtyřhran uvnitř, jestli není v klice napevno. A jestli napevno není, tak by mohlo stačit ho otočit, to jest ožvýkané strčit do kliky a neožvýkané směrem do okna. Někdy je ta činná plocha malá, čtyřhran není v protikusu moc hluboko a když to je z aušus materiálu, tak se to hned ožvýká.
Taky je možnost, jestli to okno je hodně frekventované, použít kliku z jiného okna, které otevíráš jen na mytí jednou za rok. Třeba.