Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síla proudu v různě velkých nádobách

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli bude stejně velký proud třeba v 11 litrové nádobě s vodou a v 10 litrové nádobě s vodou? Jestli bude v té 10 litrové větší proud, když tam bude méně vody?
Předem děkuji za odpověď

Musím používat přístroj, kde se ruky vloží do misek s vodou, do vody se vloží drátky a v přístroji se navolí hodnotu proudu, který půjde do misek s vodou. A právě nevím, jestli je jedno, když bude v misce víc nebo míň vody. Příklad nastavím 10 A proud a dám do misky 1 litr vody a proud bude těch 10 A a když dám do misky 2 litry vody, bude pořád proud 10 A? Možná je to blbost na co se ptám, ale nejsem eletrikář a nemám možnost to změřit, tak díky za pochopení :-)