Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fleky na zdech

Dobrý den,chtěl bych se zeptat v bytě v pokojičku se na zdech dělají jakoby vlhké fléky na zdech.Jestli je to plisen nevim ale savo na to nepomáhá fleky nejdou vysušit.Nejčastěji se objevují za nábytkem..JE nejáke reseni jak se jich zbavit krome oškrábání mistnosti napenetrování a novou malbou ?

Zdravim. Muze se jednat o tepelny most( prochlazeni zdiva) teply vzduch kondenzuje na studenne stene a nebo to muze byt spatna hydroizolace, vzlinani vlhkosti. V jednom pripade je potreba dum zateplit a nebo od postizeneho mista odsunout nabytek, vetrat a hodne topit, nabytek musi byt od zdi minimalne 10 cm. V druhem pripade je zpousta reseni ale stoji to take ranec penez. Priklanim se spise k prvnimu pripadu, mel jsem pred zateplenim podobny problem s tepelnymy mosty, hlavne v rozich a od spodu kde byla stena strasne studena.