Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem android a nabijanie cez USB

Mam 1 telefon, 1 nabijacku a viac kablov USB-micro usb.
Cez original kabel (cca 1 m) nabija cca 800mA. Cez druhy cca 20 cm to ide obdobne. Druhe dva kable nabijaju plus minus 200-300 mA (dlzka kabla cca 2 m). Jedine teda cim sa lisia tie kable je znacka (pripadne neznacka :-) ) a dlzka. Je mozne ze by dlzka mala na to nejaky vplyv? Alebo prierez vodicov (cinske kable) ? Alebo specifikacia? (ako je v novych usb kde je tusim nejaky odpor ktory udava aky mozny nabijaci prud je mozne pouzit)

Ono najskor ide o to ze tie co idu slabo tak maju prepojene aj datove piny, alebo nemaju ich spravne tak aby telefon si nemyslel ze si to pripojil k USB2.0 portu PC (ktory zvlada max 500mA). Alebo naopak ze ich nemaju pripojene ak to pripajas do nabijacky (a spravna uroven je nadratovana v nabijacke).
Moze to ale byt aj tenkostou kabla (zavisi od detekcii v telefone), ale najskor to je datovymi pinmi

A to nabijas z coho? Skusal si ich vsetky na stejnom PC alebo na com? (rozne PC sa mozu tiez spravat rozne, hlavne u USB2.0, a aj zdroj na 5V je tolerancia +-5%). Ten prud si zistoval jak?
Mozu byt aj naprd v tom ze jeden ma vacsi odpor (kvoli tenkym dratom a dlzke a materiali dratu). Cim hrubsi drat tym lepsie (a medeny ne nejaky hlinik ci co tam cinan cpe dnes)

jeden telefon, jedna nabijacka USB (220V/5v), apk na meranie nabijacieho prudu/resp. prudu odoberaneho z baterie
takze vsetko rovnake, povedzme ze tolerujem nejaky rozptyl (aj vecsi), ale rozdiel 800mA vs 200 mA je trosku moc.
Jedine ta dlzka kabla . . . ale to sa mi zase nechce verit, zeby to az tolko robilo, meter navyse

On ten telefon asi bude odoberat bud 800 alebo 200, nic medzi tym nerobi. Niekde ma rozhodovaciu uroven a bud zvoli jedno alebo to druhe (jedno znamena ze si mysli ze tam je nabijacka a druhe znamena ze si mysli ze to je pichnute na PC USB port)

P.S. mohli by byt nejake pullup alebo pulldown odpory v orig nabijacom kabli na datovych pinoch (podla toho sa tiez rozhoduje ze kolko sa da odoberat), ale ked pises ze to su normalne datove kable tak tam by nemali byt odpory ziadne.
P.S.2. googli si konkretny model telefonu a k tomu nejake pokecy o rozhodovani a kabli alebo pullup a pulldown apod.