Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení gramofonu na AV Receiver

Dobrý den,

Chtěl bych vás poprosit o radu, mám gramofon NAD5120, k tomu zesilovač Tesla AZS 217 a AV Receiver Yamaha RX-V650. Yamaha bohužel nemá vstup pro gramofon a tak se chci zeptat jestli je možné použít ten AZS 217 jako předzesilovač pro tu Yamahu, pokud ano, tak jak bych to měl zapojit?
Děkuji.

Pokud Yamaha nemá vstup označený PHONO, tak je potřeba použít předzesilovač. Ten, co máte má asi vstup pro gramo, tam se zapojí gramo a pak z toho předzesilovače povede kabel do zesilovače. Jen na tom asi bude pětikolík (DIN) a na receiveru budou cinche. Řešit se to dá buď redukcí (DIN -> cinch) nebo přepájení konektoru, místo toho pětikolíku se připájejí ty cinche. Pak lze výstup z předzesilovače zapojit třeba do vstupu AUX.

Potřebuješ:
konektor DIN, na pin 1 se dá + levého kanálu, na 4 se dá + pravého kanálu, na dvojku se spojí mínusy od obou. Je na to potřeba dva koaxiální kabely, tenké. Nebo se použije propojovací kabel s cinchema na obou koncích. Na jednom je ufikni a připájej tam pětikolík. Kabel s bílou koncovkou je levý, s červenou pravý. Plus je to uprostřed kabelu, mínus to okolo.
Z gramofonu už kabel s pětikolíkem je, ne?