Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vytočit stínítko žárovky přes závit?

Problém: stropní světlo, klasická žárovka a přes ni stínítko ze skla matné bílé barvy (prostě klasika). Žárovka praskla, ale stínítko je přes závit a nejde malou ani střední silou za žádnou cenu vytočit.

Co s tím? Existuje na to nějaká finta, jak to vyřešit? Nechci použít velkou sílu, abych nezničil objímku s přívodem elektrické energie.

Kutilové: existuje řešení?

Já to povolil "dvoumužně" :-D Jeden drží veškerou silou základnu, připevněnou ke zdi, druhý stejnou silou povoluje kouli... (vší silou to nestačí).
Pomůcka - hadr namočený do horký vody a vyždímaný, obtočit kolem objímky - ta se ohřátím trochu uvolní, potom pryč s hadrem a ... "dvoumužní způsob".
Základem je 1) správně nasadit na závit + 2) na závitu koule mít gumové těsnění, které umožní odpružené dotažení závitu v nepružném materiálu ( nestejná teplotní roztažnost časem uvolní, nebo naopak zablokuje závitový spoj).