Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zinek

Dobrý den, k čemu se hodí práškový zinek? Našel jsem čehosi 10 kg. V baráku po dědovi, jak jsem hledal na netu mohl by to být právě zinek, je to stříbrný prášek konzistence mouky.jak poznat zda je to opravdu zinek a k čemu by šel využít. Díky

zkuste na to kápnout trochu kyseliny solné a hned uvidíte pokud to začne reagovat.Pokud to je prášek tak je to zřejmě na přísadu do zinko barvy.To ale nemohu s určitostí tvrdit.Pokud se dělalo kdysi zinkování teď už opravdu nevím jestli je správné žárové zinkování tak se k tomuto používal zinkový drát.Zinkovali se takto velké konstrukce které se nemohly vejít do lázně.Možná že se používal na tuto technologii i práškový zinek.My ve firmě používaly ten drát.